מה תמצאו באתר ומה לא.

מאת: צוות דרך חיים    פורסם ב:01.02.2012

באתר זה

מה לא תראו באתר:

 

לא מצאו כאן טבלאות עם עמודות וניתוחי תאונות דרכים. לא כי זה לא חשוב לדעת , ממש לא, פשוט כי אנו החלטנו לדון בעיקר בפיתרונות הנוגעים אליכם, וסטטיסטיקה , ככל שהיא ממחישה את הבעיה, היא כשלעצמה איננה המפתח לשינוי .

 

לא תקראו על אנשים שנהרגו או כמעט נהרגו או הרגו או כמעט הרגו . לא כי אין לכך חשיבות . בוודאי שכל אדם הוא עולם ומלואו , בוודאי ובוודאי לאוהביו למוקירי זכרו. אין לזה קשר לתובנות הפרטיות שישמשו לכם עוגן בקבלת ההחלטות בנהיגה . איננו מצפים מכם לקחת סיפורים אישיים של אחרים, יש לכם סיפור פרטי שלכם של אהוביכם ושל היקרים או החסרים לכם. יש מי שמצפה לכם, עדיף שתחשבו עליו ונהיגה בטוחה תקדם אתכם לשם יותר. אם אתם רוצים לחלוק זאת עם הקוראים מיוזמתכם, אתם מוזמנים לעשות זאת בקוראים כותבים.

 

לא תרגישו שמישהו עומד מולכם עם אצבע מאשימה כאילו "אתה העבריין הבא להרוג אותי מחר". גם לא תתבקשו לדמיין את עצמכם מתים בתאונת דרכים בקרוב . ובאופן גורף לא נסכים לתייג את הנהג הישראלי כ"אלים" בכביש. הנהג הישראלי הוא כל אחד ואחת מכם ואין לאף אחד זכות להאשים אתכם מבלי שהכיר אתכם. סטטיסטית אגב רוב הנהגים הישראלים לא חותכים בפקקים , לא עוברים באדום , לא שותים אלכוהול ונוהגים. אם הרוב היו נוהגים כך דמיינו תוך כמה שנים המפעל הציוני היה נסגר. הנהג הישראלי שלנו הוא נהג שיש לו אזרחות ישראלית.

 

 

מה כן תמצאו באתר :

 

הזדמנות להביט פנימה אל עצמכם .

הזדמנות להבין שגם אחרים רוצים לנהוג ולחיות בדיוק כמוכם .

כיוון חיובי לפתרון ולא העצמה שקרית של הבעיה.

ומעת לעת טעימות של ידע וטכניקות לתרגול הרגלים בטוחים בכביש ובכלל.

 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *